PEELINGI CHEMICZNE/MEDYCZNE

 

 

 

 

PEELINGI CHEMICZNE/MEDYCZNE

 

Kwas pirogronowy

Działa przeciwzaskórnikowo, rozjaśnia, poprawia koloryt skóry, działa antybakteryjnie i zmniejsza grubość warstwy rogowej. Na poziomie skóry właściwej pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, czyli włókien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry.

Kwas salicylowy

Wpływa na oczyszczenie porów i zapobiega powstawaniu wyprysków. Dzięki właściwościom antybakteryjnym likwiduje bakterie acne odpowiedzialne za powstawanie trądziku.

Kwas glikolowy

Kwas glikolowy, reaguje z górnymi warstwami naskórka pobudzając właściwości wiążące lipidów, które utrzymują martwe komórki naskórka razem. Dzięki temu warstwa zrogowaciała naskórka złuszcza się, ukazując żywą skórę. Głównym zadaniem kwasu glikolowego jest odmłodzenie i poprawa wyglądu skóry.

 

Kwas azaleinowy

Działa przeciwzaskórnikowo, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie. Ma zdolności hamowania tyrozynazy, dzięki czemu ma właściwości wybielające.

Kwas laktobionowy

Jest nowej generacji kwasem otrzymywanym z naturalnie występującej laktozy. Ma działanie łagodzące przeciwzapalne i nawilżające. Podczas aplikacji nie występują typowe dla innych hydroksykwasów objawy takie jak świąd, pieczenie i zaczerwienienie. Dodatkowym atutem są silne właściwości regenerujące, łagodzące podrażnienia, zaczerwienienia, stany zapalne, a także wzmacniające barierę skóry.

Kwas trójchlorooctowy (TCA)

Jest pochodną kwasu octowego. W zależności od potrzeb można wykonać zabiegi bardziej powierzchowne albo głębokie. Jest najsilniejszym kwasem organicznym. TCA możne być stosowany praktycznie na większość partii ciała, zwłaszcza na twarz, szyję, dekolt, plecy, ramiona, przedramiona, dłonie i kończyny dolne.

Retix C

Zabieg Retix C jest to zabieg wykorzystujący witaminę C. Retinol oraz kompleks antyoksydantów. Zabieg jest kuracją intensywnie odmładzającą i nawilżającą skórę. Zabieg Retix C najczęściej stosowany jest na twarz, szyję i dekolt. Zabieg daje uczucie odprężenia i wyciszenia. Skóra jest widocznie odmłodzona, rozświetlona, jednolita, jędrna i napięta, a zmarszczki mniej widoczne.

Spa Peel

Peeling stworzony w oparciu o trzy bazowe składniki: kwas salicylowy 20%, kwas pirogronowy 8% i kwas trans-retinowy 0,02%. Dodatkowo został wzbogacony o dwa innowacyjne składniki depigmentacyjne – Lumiskin i Sepiwhite MSH. Kwas salicylowy, odpowiedni dla skóry trądzikowej i tłustej, posiada właściwości bakteriostatyczne, złuszczające i seboregulujące. Kwas pirogronowy spłyca zmarszczki i zmniejsza przebarwienia. Dzięki właściwościom keratolitycznym, sebostatycznym oraz antymikrobowym wskazany jest w leczeniu trądziku. Retinol poprawia strukturę skóry, stymuluje fibroblasty, które produkują więcej kolagenu.

PolishEnglishGermanRussian
Scroll Up