OXYBRAZJA

Czym jest oxybrazja?

Oxybrazja jest to jeden z najbardziej innowacyjnych sposobów rewitalizacji skóry, ze szczególnym zaleceniem dla cer wrażliwych, alergicznych i naczyniowych. Zabieg oxybrazji polega na złuszczeniu martwej warstwy naskórka za pomocą jednoczesnej aplikacji tlenu i strumienia soli fizjologicznej. Tlen ma za zadanie pobudzić odbudowę włókien kolagenowych i naczyń włosowatych. Jego właściwości dezynfekujące pomagają zahamować rozwój trądziku. Sól fizjologiczna jest sterylnym roztworem chlorku sodu w wodzie, o stężeniu 0,9%. Bardzo skutecznie łagodzi różnego rodzaju stany zapalne oraz nawilża i zmiękcza skórę.

Oxybrazja jest odmianą peelingu mechanicznego, w przypadku którego czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień silnie rozproszonych kropel soli fizjologicznej, emitowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza, przy użyciu specjalnego aplikatora. Zabieg ten najczęściej porównywany jest z mikrodermabrazją korundową. Czynnikiem złuszczającym są w tym przypadku kryształki korundu. Z tego względu oxybrazja jest często nazywana mikrodermabrazją wodno-tlenową.

Obecny popyt na tego typu zabiegi (szczególnie w okresie letnim) powoduje, że większość renomowanych gabinetów kosmetycznych posiada już Oxybrazję w swojej ofercie. Jednak zakupienie oxybrazji jako osobnego, pojedynczego urządzenia kosmetycznego jest mało opłacalne. Nasi klienci najczęściej decydują się na wmontowanie go w wielofunkcyjne urządzenie kosmetyczne. Jest to tzw. kombajn kosmetyczny – dzięki niskim kosztem rozszerzają swoją ofertę o dodatkowe zabiegi.

PolishEnglishGermanRussian
Scroll Up